Kai stoka augina kūrybiškumą

Skaitykla

Žinau, kad perskaitę įrašą, galit pagalvoti – oj, tik nereikia girtis, man tokios gudrios mintys nekyla ir esu visai nekūrybiškas. Pirmas žingsnis – tiesiog įsileisti mintį, kad esi kūrybiškas. O tada – lyg ir nereikia daryti nieko, tos mintys po vieną pradeda užsukti. Tėvams savo užsiėmimuose dažnai kartoju, kad metas, kai auginate vaikus, yra tobulas jūsų pačių kūrybiškumui skleistis, tik nereikia sau užsikelti kartelės aukštai.

Šį rytą su Motiejum niekur neskubėjom ir jį pagavo įkvėpimas.

Darbelis su prieskoniais

Įkvėpimas kurti

Visų pirma atsinešė klijų ir sako: „Piešiu klijais”, paskui rado dar ir skystų dažų tūbelėse. Sočiai pritepęs tiek vieno, tiek kito, nusprendė, kad piešinį reikia apibarstyti blizgučiais – jų pieškoję neradom ir pradėjom drauge svarstyti – kuo gi dar galėtume pabarstyti? Valio, išeitis rasta – visai šalia virtuvės stalo, kur įsitaisė Motiejus – stalčius su prieskoniais – kaip puikiai derėjo pipirai, čiobreliai ir cinamonai –  pasirodom:

Klijai ir prieskoniai

Mažais pirščiukais smagiai byra prieskoniai

Kitu užėjimu labai tiko kmynai, bazilikai ir krapai. Ir kodėl nenustebau, kai pietums skrebutį  Motiejus užsimanė pasibarstyti džiovintais krapais ir pats jų išsitraukė.

Po piešimo seanso atėjo laikas pusryčiams, juos pagaminti pasisiūlė ir mažasis didysis mūsų namų šefas. Vienas jo mylimų laisvadienių patiekalų – manų košė. Kartu supylėm į puodą pieną, paskaninom druska ir vaniliniu cukrumi ir apsižiūrėjom, kad neturim manų kruopų. Pasitarus, kaip elgtis – siųsti seses į parduotuvę ar berti į jau beveik verdantį pieną ryžius, buvo pasirinktas antrasis variantas. Ryžiai jau puode, bet Motiejus nerimsta, sako: „Norėjau ne ryžių, o grikių”. Pasimečiau trumpam, bet – kodėl gi ne – į puodą suvažiavo ir grikiai.

Reikėjo matyti, koks išdidus Motiejus kvietė seses pusryčių, vadino savo košę „Angliška” ir buvo be galo laimingas. Pats suvalgė visą lėkštę ir leipo nuo sesių pagyrų – kaip skanu!

Angliška košė

Angliška košė iš pieno, ryžių ir grikių

O aš tyliai pagalvojau – tegul stoka nestabdo jūsų, kūrybiški sprendimai visai čia pat.

Jūsų – Šilkaus Kristina