Teatras kūdikiams

Ankstyvojo ugdymo užsiėmimai

Bilietai ČIA.

Trumpai:

Užsiėmimuose laukiame mamų ir tėčių su vaikais nuo 5 iki 15 mėnesių. Suaugusiesiems reikalingas Galimybių pasas.

Artimiausio naujo ciklo pradžia – rugsėjo 13 d.

Tai aštuonių užsiėmimų ciklas. Susitiksime kartą per savaitę, pirmadieniais 10:00 val. Kursas baigsis lapkričio 8 dieną.

Užsiėmimai vyks Mindaugo g. 44, Vilniuje. 

Užsiėmimų už ciklą kaina:

  • €110 – ankstyvoji registracija – galioja sumokant visą sumą iki rugsėjo 11 d. 
  • €125 – įprasta registracija – nuo rugsėjo 12 d. 

Užsiėmimo trukmė – apie 50 minučių. 

Dėl pasikeitusių aplinkybių ir sveikatos apsaugos rekomendacijų praleistų užsiėmimų aplankyti su sekančiais ciklais galimybės nebus. Tačiau ciklo dalyviai neribotam laikui gauna prieigą prie ciklo medžiagos. O paskelbto karantino atveju – įprastu laiku susitiksime virtualiai, tik trumpiau.

Užsiėmimus veda – Kristina Savickytė.

Plačiau:

Programos kūrėja ir vedėja Kristina Savickytė:

Teatras nuostabus tuo, kad apjungia visus menus. O aš supratau, kad noriu teatrą apjungti su savo motiniškais ir mokytojos patyrimais.

Mano motinystės patirtis – 18 metų, darbo su ikimokyklinio amžiaus vaikais Tele bim bam mokyklėlėje – 10 metų,  „Šilkaus pupoje“ jau pradėjau savo ketvirtuosius metus.

Augindama ir mokydama vaikus, įsitikinau, kad įvairios teatrinės priemonės labai dažnai gelbsti kebliose situacijose, nuskaidrina buvimą su vaiku ir net padeda vaiko lavėjimui – smulkiosios motorikos, kalbos padargų, judesių ir koordinacijos.

Tai, kuo aš tikiu – kad geriausi vaiko mokytojai – jų tėvai, mane paskatino sukurti aštuonių susitikimų ciklą tėvams, į kurį jie gali ateiti drauge su mažyliu iki 15 mėnesių.  Nuostabus dalykas, kad tai, ką tėvai išsineša iš šių užsiėmimų augina ir stiprina tėvų ryšį su vaiku – tai girdžiu iš mamų, lankančių užsiėmimus – ir tai man pačiai be galo patinka. Aš – už intuityvų ryšį su vaiku, už tai, kad tėvai atrastų tai, kas tinka būtent jų vaikui.

Susitikimų tikslas – išmokyti tėvus įvairių būdų būti su vaiku. Žaidimai, eilėraščiai, teatralizuotos pasakos, logopedinės pasakėlės ir kita. O tada – jau pačių tėvų nuojauta pasakys – kada jų vaikas subrendęs vienam ar kitam būdui, o jų atžala pats parodys ar pasakys – kas jam veikia ir tinka. Kiekviename užsiėmime tėvai išmoks – 3 pirštukų žaidimus, 1 eilėraštį ar dainelę su privaidinimais, 1 ratelį ir 1 būdą suvaidinti/pasekti/išveikti pasaką namuose. Visa tai kartotis ir mokytis dar ir dar ga;ima kartu su video ir tekstine medžiaga, kuri lieka po ciklo uždaroje FB grupėje.

Taip pat kiekviename užsiėmime kalbame kokia nors aktualia vaikų ugdymo teatrinėmis priemonėmis tema. Temoje – šiek tiek teorijos (kad labiau motyvuotų tėvus) ir daug praktinių – mano sugalvotų ar išbandytų būdų lavinti vaiką.

Ciklo temos:

  1. Įvadas –  kas tai yra ir koks turėtų būti ankstyvasis ugdymas teatru?
  2. Teatras kasdienybėje;
  3.  Artikuliacija;
  4. Smulkioji motorika;
  5. Vaizduotė;
  6. Mimika, emocijos;
  7. Vaikų kūrybiškumas;
  8. Teatralizuota pasaka.

Užsiėmimuose laukiame tėvų su vaikais nuo 5 iki 15 mėnesių amžiaus.

Užsiėmimo trukmė – apie 50 min.
Užsiėmimus gali lankyti ir didesnių vaikų mamos bei tėčiai – be vaikų – nusiteikdami šurmuliui su mažyliais.

Užsiėmimus veda:

Kristina Savickytė

Kristina Savickytė – trijų vaikų mama, aktorė, „Žinių radijo“ laidos „Tėvystės įkvėpimai“ kūrėja, „Šilkaus pupos“ įkūrėja, autorinės „Teatro kūdikiams“ programos sumanytoja ir vedėja bei knygos „Kuriame pasaką su aktore Kristina Savickyte“ autorė.  Be „Šilkaus pupos“ užsiėmimų, Kristina veda edukacinius užsiėmimus įvairaus amžiaus vaikams ir jų tėvams – apie skaitymą, vaizduotę, kūrybiškumą – bibliotekose, darželiuose, mokyklose, bendruomenėse. Taip pat dalinasi savo patirtimi su darželių auklėtojais ir mokytojais seminaruose visoje Lietuvoje apie kūrybiškumą, pasakas, skaitymą.