Kuo skiriasi „Teatras kūdikiams” ir „Veikia mažyliai – teatras ir judesys”?

Apie Paskaitos tėvams Paskaitos tėvams su vaikais iki dvejų metų

Atsiradus naujam užsiėmimų formatui – „Veikia mažyliai – teatras ir judesys”, sulaukiu užklausų – kuo skiriasi naujieji užsiėmimai nuo jau sėkmingai gyvuojančio „Teatro kūdikiams”?

Todėl nusprendžiau parašyti panašumus ir skirtumus, kad renkantis vieną ar kitą užsiėmimą, būtų lengviau apsispręti.

 

Panašumai:

 

  • Skirti ankstyvo amžiaus vaikams kartu su lydinčiu asmeniu – dažniausiai tėvais, bet gali būti ir su močiutėmis, seneliais ar auklėmis.

  • Akcentuoja ryšio su vaiku mezgimą – per įvairias veiklas – teatrą ar judesį.

  • Panaši trukmė – apie viena valanda.

 

Skirtumai:

 

  • „Teatras kūdikiams” – tai baigtinis 8 usžsiėmimų ciklas (trunka 2 mėnesius), „Veikia mažyliai” – tęstiniai užsiėmimai, juos galima lankyti visą sezoną – nuo rugsėjo iki gegužės, mokant kas mėnesį abonentinį mokestį.

  • „Teatras kūdikiams” – užsiėmimai tėvams. Nors vaikai kviečiami jungtis į įvairias veiklas, tačiau teorinė dalis – skirta suaugusiesiems supažindinti su įvairias būdais užimti mažylį pagal jo raidos ypatumus. „Veikia mažyliai” – jau pavadinimas sufleruoja, kad maksimaliai bandysime į veiklas įtraukti ir vaikus, kviesdami ir lydintįjį asmenį būti aktyvų.

  • „Teatras kūdikiams” – tai 8 skirtingos temos, 8 komplektai skirtingos literatūrinės medžiagos (pirštukų žaidimų, pasakų, eilėraščių, dainelių), kurią video ir tekstų rinkinių pagalba bet kada vėliau galima mokytis ir vėliau. „Veikia mažyliai” teatro dalyje – tai kasmėnesiniai literatūros rinkiniai, kuriuos išmokstame kartu, nes kartojame ir veikiame kiekvieną kartą susitikę visą mėnesį.

  • „Teatro kūdikiams” valandos užsiėmimą vedu aš – Kristina Savickytė – Damanskienė, „Veikia mažyliai” laiką dalinamės dviese – prie manęs prisijungė Aistė Kriukelytė – šiuolaikinio šokio ir Kūno ir judesio terapijos specialistė.

  • „Teatro kūdikiams” užsiėimus rekomenduoju pradėti lankyti nuo ciklo pradžios (naujos grupės renkamos kas du mėnesius), į „Veikia mažyliai” galite jungtis bet kada, jei tik yra grupėje vietų.

  • „Teatras kūdikiams” turi ir nuotolinę užsiėmimų versiją – tad, jei nesate Vilniuje, galite rinktis „Teatrą kūdikiams internetu gyvai”

 

Užsiėmimuose kuriama nuotaika, mano darbo metodais ir nauda tiek tėvams, tiek vaikučiams dalinasi „Teatrą kūdikiams” lankiusios mamos Atsiliepimų skyrelyje.

 

Jūsų – Šilkaus Kristina