Metas rudens naujienoms!

Paskaitos tėvams Paskaitos tėvams su vaikais iki dvejų metų

Ruduo

Gabby Orcutt, www.unsplash.com nuotrauka

Nors puikūs orai neleidžia galvoti apie ateinantį rudenį, tačiau laiko ratas sukasi ir rugsėjis pasibels ne tik su trumpėjančiais vakarais, bet ir su gelstančiais peizažais, vėjyje besisūpuojančiais voratinkliais ir, aišku, su pasiryžimu išmokti ką nors naujo, rasti įkvėpimo kasdienybėje, bendraminčių ar kokios veiklos.

Todėl skubu dalintis tuo, ką gi aš veiksiu rudenį – gal kur ir susitiksime, ar ne?

 

Be jau išbandytų formatų – Teatro kūdikiams Vilniuje (naujas ciklas prasideda rugsėjo 4 ir 6 dienomis), Teatro kūdikiams internetu (naujas ciklas prasideda spalio 3 dieną), šiemet siūlau išbandyti ir užsiėmimus „Veikia mažyliai – teatras ir judesys” (pradėsime rugsėjo 6 dieną) – tai užsiėmimai vaikams nuo 6 mėnesių iki 2,5 metų kartu su jį lydinčiu asmeniu – mama, tėčiu, aukle, močiute, seneliu.

 

„Veikia mažyliai – teatras ir judesys” – gali būti lyg Teatro kūdikiams pratęsimas– tik labiau nukreiptas į veiklas, skirtas vaikams. Labai džiaugiuosi, kad prie manęs šiuose užsiėmimuose prisijungė nuostabi mama ir šokio bei judesio specialistė Aistė Kriukelytė. Jos dalis – tai visiškai naujas formatas tokio amžiaus mažyliams ir suaugusiesiems, padėsiantis pažinti ir patirti vaiko judėjimo pasaulį, atrasti naujų laiko su vaiku leidimo būdų.

 

Tačiau jei Teatro kūdikiams nelankėte – jokių kliūčių jungtis į klubą taip pat nebus. Jei smalsu sužinoti, kaip kas vyksta, ateikite vienam kartui. Visa informacija ir registracija – „Veikia mažyliai – teatras ir judesys” skyrelyje.

 

Šį rudenį papildžiau ir edukacinių užsiėmimų darželiams temas – tai proga man pabūti ir su vyresniais vaikais, nei šiuo metu sutinku Šilkaus pupoje. Užsiėmimai skirti darželinio amžiaus vaikams – nuo dvejų iki šešerių metų – ir nors veiklas siūlau panašias, tačiau pati labai lanksčiai prisitaikau, priklausomai nuo vaikų amžiaus. Nenuostabu, kad su dvimečiu bendrauji vienaip, o gudrus šešiametis jau reikalauja visai kitokio požiūrio. Lankydamasi darželiuose įsitikinau, kad kiekviename užsiėmime svarbu ne tik planas, bet ir gebėjimas pajusti, išgirsti vaikus ir sekti jais – tada ir naujosios Vabaliukų ar Paukščių istorijos kaskart suskamba vis kitaip. Visas temas darželiams galite rasti Edukacinių užsiėmimų skyrelyje.

 

Per Velykas startavusi „Tėvystės įkvėpimų” laida ir toliau gyvuos „Žinių radijo” eteryje, jei sekate Šilkaus pupos blog’ą, pažadu ir jame dalintis laidomis ir trumpais mano pastebėjimais viena ar kita tema – man taip gera, kad kiekvienoje laidoje aš pati sau gaunu naujų įžvalgų – kaskart, kokia tema besikalbėčiau. Po kiekvieno pašnekesio įsitikinu, kad jei matai ir girdi savo vaiką (skamba paprastai, bet padaryti tai – tikrai nelengva), tada visa kita – tik smulkmenos. Štai – užvestas „Tėvystės įkvėpimų” skyrelis.

 

Vasarą pradėjau „Man patiko!” apžvalgas – tai net ne apžvalgos, o pasidalinimas tuo, ką patyriau su savo vaikais ir kas man paliko gerą įspūdį. Iš šio skyrelio aš nesipelnau, rašau taip, lyg patarčiau savo draugei, auginančiai vaiką – ką ji galėtų nuveikti, kokį smagų produktą aš atradau ir pan. Jei ieškote idėjų ir tikite manimi, ieškokite „Man patiko!” kategorijos.

Turiu ir daugiau idėjų susitikimams bei veiklų, tada, jei ne aukščiau išvardintas būdais, visai gali būti, kad susitiksim ir kitaip.

Jūsų – Šilkaus Kristina