Lietuviški blog’ai, iš kurių aš semiuosi įkvėpimo

Apie Skaitykla

 

Šilkaus pupa

Čia, panašu, kaip tik įkvepiu.

Keistas ir naujas dalykas man – įvardinti save ir blog’ere. Tačiau kai daliniesi tuo, kuo tiki, internete, matyt, įgauni teisę ir į tokį pavadinimą.

Blogerių savireklamos savaitė – proga ir man peržiūrėti bei surikiuoti – ką paskaityti visada randu laiko. Aišku, pagal nutylėjimą stengiuosi nepraleisti Rokiškio Rabinovičiaus, nes mėgstu analizę (nors raidžių mano užimtai kasdienybei kartais būna daugoka).

Manęs pačios nestebina, kad didžiosios dalies mano skaitomų blog’ų autorės – moterys. Mano temos – motinystė, jos džiaugsmais ir vargais dažniau randu besidalinančias moteris. Tačiau su visa pagarba sąrašo viršuje sudėsiu vyrukus, kuriuos skaitau dažniau nei kitus.

Vidurygirios.lt. Mindaugas Vidugiris mėgsta kelti nepatogius klausimus, Mindaugas – už savanorystę. Mindaugas verčia mane mąstyti ten, kur buvau pratus plaukti pasroviui. Todėl atradus jo tinklaraštį, ir prie senesnių įrašų galiu grįžti vėl ir vėl – sau atsakius į vienus klausimus, randu vis naujų.

Bakas.lt. Man svarbiausios Igno Bakėjaus temos – tėvystė, nes vyrišku požiūriu dalinasi retas tėtis. O kitiems gali sugroti ir judėjimas, mityba, blaivybė.

Balinėtojai.lt. Nes pati kol kas vargiai pasiryžčiau mesti lietuvišką realybę ir išlėkti kad ir į Balį – metams ar pusmečiui. Nes tai ir apie mano ribas – o kaip vaikai, jų mokykla, kaip darbai?

Na štai, vyrukai užleidžia vietą moterims – ir jų gerokai daugiau:

Vitale.lt Mėgstu, kai tekstai kelia jausmus ir Vitalija tai daro meistriškai – ir nebūtinai eilėraščiais. Atviri tekstai apie motinystę mane jaudina ir sukrečia kartais labiau nei poezija. Skaitydama jos tekstus suprantu, kaip man pačiai svarbus yra žodis, jo skonis.

Gyvoji psichologija Didžiausia šio tinklaraščio jėga – atpažįstamumas – savęs, situacijų, paklydimų. Gera suvokti, kad su savo sielos juoduliais nesi vienišas, kad nuodėmingos mintys kyla ne man vienai. Įsisamoninus tai ir priapžinus sau – ei, ir man taip nutinka, darosi daug šviesiau būti.

Mes – tėvai Kai užsisuku „nieko neveikime” namie su vaikais ir nebematau prasmės – verdu, kepu, tvarkausi, pamaitinu, paguodžiu, pasikalbu – ir taip diena iš dienos, tada Ievos įrašai apie pozityvią tėvystę man labai padeda. Ypatingai padrąsinimas, kad visa tai, ką darau, yra didžiausia darbas, kurį galiu nuveikti. Ieškantiems atsakymų į klausimus – kas yra pozityvioji tėvystė.

Dirbu mama Kitas mano įkvėpimas iš mamos, tik jau kitos, Ievos. Daug patarimų laisvalaikiui, ugdymui, vaikiškoms knygoms, vaikiškiems daiktams, o pastaruoju metu – itin pralinksminantys vaikų pastebėjimai, kurie primena, kad reikia fiksuoti ir savųjų vaikų pamąstymus.

Miesto mamos Šis tinklaraštis man išsiskiria gyliu – įdomios ir drąsios temos, kurioms Lina kalbinasi žmones, dalyvauja paskaitose ir susitikimuose ir visa tai sklandžiai surikiuoja bei suguldo į straipsnius. Prie kiekvieno jų aš grįžtu ne po kartą ir paskaičiusi vėl džiaugiuosi naujomis įžvalgomis.

Gera mama Apie viską, kas man artima ir aktualu auginant vaikus – nešiojimą, prieraišią tėvystę, motinystės pasirinkimus. Besidominčioms vaikų nešiojimu – nepamainomas tarsi enciklopedija.

Sąmoninga motinystė Tinklaraštį rašo ne viena, o kelios mamos, kurias vienija mintis apie intuityvią, kiek įmanoma mūsų sąlygomis, natūralesnę motinystę. Kadangi pati tikiu tuo, todėl kviečiu ieškoti įkvėpimo motinystėje ir čia.

Informuotas pasirinkimas Labai specifinis tinklaraštis, atrodo, siaura – gimdymo – tema. Tačiau mano nuomone, labai struktūruotas, supažindinantis būsimas mamas su tuo, ko neišgirsite gydytojo kabinete. Teoriškai, visos mes ir mūsų šeimos laisvos rinktis – kaip išgyventi savo vaikų atėjimą į šį pasaulį. Deja, realybė dažnai paskęsta gydytojų, akušerių nutylėjimuose ir patogiuose sprendimuose.

Nuostabiausias dalykas, kuris nutiko man rikiuojant blog’us – suvokimas, kad beveik visų (išskyrus du) išvardintų blog’ų autorius aš pažįstu asmeniškai. Ir tai yra atradimas man apie save – tikriausiai vengiu nepažįstamųjų 🙂 Arba mėgstu pažintį tęsti virtualiai. Todėl pasižadu sau perskaityti bent po vieną įrašą iš kiekvieno Blogerių savireklamos savaitėje paminėto blog’o ir taip praplėsti savo pažintis – tegul virtualiai, o gyvenimas jau sudėlios, kas į mano gyvenimą ateis ir realiomis pažintimis. Uf, daug skaitymo nusimato.

Visada Jūsų – Šilkaus Kristina