Michal Grosicki nuotrauka www.unsplash.com

„Kada tik keliu važiavau pro Trakus, man verkė iš skausmo širdis“ skambėjo man galvoje, visai ne Trakų pilies pelėsių ir kerpių kontekste. Kai vieną sekmadienį, pakeliui iš Klaipėdos į Vilnių, užsukome į Megą, supratau, kad kelionė pro Kauną niekada jau nebus kaip anksčiau. Tik ne tada, kai mašinoje sėdės Motiejus. Ir į tai turėsiu atsižvelgti kaskart, kai planuosiu kelionę ta kryptimi.

Atsinaujinusi Mega padirbėjo – atsidarė du traukos centrus šeimoms su vaikais – edukacinį pramogų centrą „CurioCity“ ir pirmąjį Lietuvoje kontaktinį zoologijos sodą „Zoopark“. 

Motiejus – gydytojas

„CurioCity“ – tikrai didelis ir įdomus vaikams pramogų centras nuo ankstyvo amžiaus iki, sakyčiau, rimtos paauglystės pradžios – 12 – 13 metų. Tačiau ir mano Justina – beveik septyniolikametė mergina su džiaugsmu padėjo broliui tyrinėti erdves ir matėsi, kad kai kur dar stipriai traukia ir ją pačią. Motiejui tiko radijo laidų studija, o visa garsų pažinimo erdvė šiek tiek priminė mūsų jau pamėgtą Varšuvos Koperniko muziejų. Sąšaukų su minėtu Varšuvos mokslo muziejumi buvo ir daugiau – ir tai mane ypač džiugino – Lietuvoje labai trūko interaktyvios erdvės, kur vaikai galėtų patirti tikrovę – pabūti gydytoju, radijo laidų vedėju, statybininku, gaisrininku, astronautu, detektyvu, bitininku, virtuvės šefu, geriau pažinti žmogaus kūną, jausmų pasaulį, sužinoti apie sveiką mitybą, kaip atsiranda elektra, gimsta garsas, kuriamas interjeras ir daug kitų jiems įdomių ir įtraukiančių dalykų. Vieną kitą kartą apsilankęs tokiame centre gali pradti suprasti, kas tavo vaikui tinka ir patinka – tik reikia daugiau stebėti ir klausytis savo vaiko, leisti jį būti vadovu, tyrinėti erdves savu tempu, nebandyti būtinai apeiti ir patirti visko, jei jam nesinori. Aš pati planuočiau su vaiku Curiocity praleisti mažiausiai 2 valandas.

Darbo laiką, kainas įvairaus amžiaus vaikams ir detalią informaciją galite rasti Curiocity interneto puslapyje.

Motiejus ir papūgos

Jei turite pusdienį, apsilankymu vien tik Curiocity neapsiribokite, o iškart išbandykite ir kitą atrakciją – kontaktinį zoologijos sodą „Zoopark“. Nes ten irgi drąsiai praleisite bent dvi valandas. Kontaktinis zoologijos sodas reiškia, kad gyvūnus galima glostyti, maitinti, fotografuoti ir fotografuotis kartu. Erdvė neatrodo labai didelė ir, atrodė, kad vienas – du ir viskas bus apeita, tačiau taip nenutiko. Į patikusį papūgų kambarį Motiejus grįžo gal tris kartus. Papūgos maitinamos tūpė ant rankų – tai buvo didelis įspūdis mums visiems! Koks susijaudinęs, kupinas švelnumo buvo mūsų mažylis – sunku ir apsakyti! Dar jam labai patiko jūsų kiaulytė – atrodo, nedaug egzotikos, bet laikyti ją ir glostyti Motiejui norėjosi vėl ir vėl. „Zooparke“ mane žavėjo pentinuotas vėžlys, surikatos bei prerijų šuniukai, dar, be jau minėtų, ten rasite mini avis ir mini ožkas, šilnšilas, triušių, nykštukinį ežį, tukaną, nematytą žaliasparnį balandį ir daug papūgų. Jau važiuodami link Kauno apžiūrėjome visus gyvūnus „Zoopark“ interneto puslapyje – taip iš anksto susipažinome ir jau turėjome ko laukti, tačiau realybė pranoko lūkesčius. Namuose turime banguotąją papūgėlę ir sena Motiejaus svajonė – prisijaukinti ją tiek, kad ji atsitūptų jam ant peties – įsivaizduokite, kokį efektą galėjo turėti jį aptūpusios papūgos!

Su kuriuo gyvūnu kaip elgtis, patars personalas, jie noriai pasakojo ir istorijų –  kažkas išgelbėtas nuo likimo papulti ant pietų stalo ar papuošti ką nors kailiniais. Vietoje galima įsigyti maisto porcijų skirtingiems gyvūnams ir juos pašerti.

Esu tikra, kad grįšime čia ne kartą. Kad vėl be skubos pasimėgautume įvairių gyvūnų draugija – tai ramina, ugdo empatiją, atsakomybės jausmą.

Detalesnės informacijos ieškokite „Zoopark“ internetiniame puslpyje.

Motiejus šeria jūrų kiaulytę

Su geriausių šeimos kelionių linkėjimais,

Jūsų – Šilkaus Kristina

Pasidalinkite mūsų įrašuShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn